VRF מזגן לוגו לאתר
054-2238132

מה זה מזגן VRF?

תקציר הדף:    מה זה מזגן VRF?    |    איך בנוי מזגן VRF?     |    מבצעים   |  הצעת מחיר

מה זה מזגן VRF? ההסבר הפשוט

מזגן VRF זה מזגן מאוד איכותי ומקצועי, ממש פסגת הטכנולוגיה שעולם המיזוג יודע לתת. 

מזגן VRF זה מזגן שיודע לתת מענה למיזוג הבית, בצורה הטובה ביותר והחסכונית ביותר שתוכלו לבקש. המזגן יודע למזג כל חדר בבית בצורה שונה, אפילו לתת חום וקור לשני חדרים במקביל, לתת עוצמה מותאמת לחדרים קטנים בעוד הוא מזרים עוצמה גדולה יותר לחללים גדולים. 

מערכת VRF מצטיינת בצריכת חשמל נמוכה ביותר. במיוחד בבתים או מקומות עבודה בהם המזגן עובד שעות רבות. 

מערכות VRF מצוידות בדרך כלל ביכולת שליטה חכמה, דרך מסכי פיקוד ראשיים, דרך שלטים הממוקמים בכל חדר בניפרד, ודרך חיבור לאפליקציות חכמות, המאפשרות מגוון רחב של תוכניות עבודה אוטומטיות, בתוספת יכולת שליטה מרחוק.

מה זה מזגן VRF? זה שיא הטכנולוגיה

מזגן עם טכנולוגיית VRF מתייחד בעבודה שקטה בצורה יוצאת דופן, גם ביחידה שנמצאת מחוץ לבית וגם בחווית המיזוג המקיימת בתוך הבית. 

מזגן מסוג VRF הוא בעצם לא מזגן אחד אלא מערכת מיזוג VRF שלמה. הכוללת גם יחידה חיצונית, וגם יחידות פנימיות שונות ומגוונות, שכולן עובדות במקביל, בהרמוניה יוצאת דופן, בביצועי חימום וקירור מעולים, והכל תוך חסכון דרמטי בצריכת החשמל. 

חשוב לציין שמזגן VRF עשוי מחומרים מאוד איכותיים ויקרים, כך שהוא יכול לעמוד בלחצים ודרישות הרבה מעבר למזגן רגיל. מה שיקנה לו אריכות ימים ושנים.

לסיכום בצורה פשוטה, מערכת מיזוג VRF זה המענה הכי מתקדם שתוכלו לבקש לבית שלכם. זה ישפיע על שלושה דברים מרכזיים בחווית השימוש שתפיקו מהמערכת:

א. איכות מיזוג אוויר הכי טובה שתוכלו לקבל.
ב. ירידה חד משמעית של צריכת החשמל.
ג. יכולת בקרה ושליטה חכמים. 

איך מזגן VRF עושה את הבית שלי יוקרתי יותר?

מזגן VRF מייצר חווית שימוש יוקרתית במרחב הבית והמשרד. הדבר הראשון והעיקרי זה איכות המיזוג. במזגן מסוג VRF חלל החדר מקבל את מינון האוויר המדויק ביותר שהוא צריך, כדי לקבל תוצאת מיזוג מושלמת. 

בנוסף בבתים שמעוצבים בצורה מקצועית על ידי מעצבות פנים יש דרישה ברורה להתקין מערכת VRF ולא מזגן רגיל. ולמה? מלבד איכות המיזוג, יש משמעות גדולה להשפעת המזגנים והצנרת שלהם על המראה הכללי של החלל שאנו רוצים לעצב. 

בניגוד למזגנים עליים פשוטים, או אפילו מזגן מיני מרכזי, שבהם רואים בוודאות את המזגן או את הצנרת שלו, על קיר שיכול להיות מאוד מושקע, ומרכזי בבית. 

למזגן VRF יש אפשרויות נרחבות יותר של עיצוב פתחי האוורור. מה שמעניק לחלל הבית, מראה נקי יותר, ויוקרתי מאוד. 

כיום ניתן להתאים את תוכנית המיזוג גם לתוצאת הקירור וחימום של החלל, ובמקביל להתאים את ההתקנה לעיצוב הכללי של הבית שאותו נרצה לקבל. 

דבר נוסף שמשפיע על תחושת היוקרה בבית, זה הפחתת רעשי רקע מיותרים. כשיש מזגן רועש, ובמיוחד שיש כמה כאלו, זה משפיע באופן ישיר על חווית השימוש במרחב. בעוד שעם מזגן VRF כמעט שאין רעש, לא מהמנוע החיצוני, ולא מיחידות הפיזור הפנימיות. זה עושה את ההבדל מעוד בית סטנדרטי, לבית יוקרתי שכיף לישון בו, לחיות בו, וההנו מכל רגע.

מה זה מזגן VRF? זה איכות חיים

איך מזגן VRF מעלה את מחיר הנכס שלי?

בהמשך לנאמר לעיל, זה דיי ברור שכשיש בבית מערכת מיזוג VRF , איכות הנכס שלי עולה. גם בגלל שבצורה פשוטה יש בו מערכת איכותית ביותר, גם בגלל שהמערכת VRF תורמת לשיפור הניראות של הבית, וגם בשל העובדה שמזגן בתצורת VRF חסכוני ביותר. מה שמעלה את הביקוש לבית עם טכנולוגיה כזאת.

האם אני צריך בכלל מערכת כזאת משוכללת?

לא כל אחד צריך מערכת VRF. מי שיש לו משרד בגודל חדר, או דירה קטנה, של שני חדרים לדוגמא, בהחלט יכול להסתפק במזגן עילי פשוט. זה הרבה יותר זול במעמד הרכישה, וגם ההתקנה פשוטה יחסית. 

כשמדובר בדירות קצת יותר גדולות, או במרחבים עסקיים ומוסדיים, או כשיש צורך למיזוג אוויר ברמה מאוד גבוהה מומלץ מאוד להתקין VRF ולא להסתפק במשהו זול ופשוט. 

זה נכון, ההשקעה הראשונית גבוהה יותר. אבל זה משתלם מאוד גם כלכלית וגם פונקציונאלית. 

זה משתלם כלכלית, כי VRF יהיה חסכוני בכ50% בצריכת החשמל. ובטווח זמן של שנה אחת בממוצע תחזירו את עלותו הגבוה יותר של מזגן VRF. ומכאן תחסכו כל חודש הרבה מאוד כסף. בנוסף לאחר תקופת האחריות, כנראה שתהנו מראש שקט למשך שנים רבות אודות לאמינותו של מזגן VRF. 

ופונקציונאלית, תוכלו להנות מחווית מיזוג בכמה רמות מעל כל צורת מיזוג אחרת. זה רווח יומיומי שלא ניתן לכמת אותו בכסף. 

מה ההבדל בין מזגן VRF למזגן מיני מרכזי?

יש מספר הבדלים בין מזגן VRF למזגן מיני מרכזי . נסקור כאן את ההבדלים בצורה תמציתית. ונצרף קישור לסקירה רחבה יותר. 

מזגן VRF יודע לתת מענה שאין ביכולתו של מזגן מיני מרכזי לתת. בדרך כלל מזגן מיני מרכזי נותן תפוקה אחידה ומזרים אותה דרך תעלות לכלל חדרי הבית. בתצורה זאת אנו חייבים להפעיל את כל עוצמת המזגן גם אם ברצוננו לקרר חדר אחד בודד. 

בנוסף קיימים הבדלים נוספים. 

הטבלה שלפניכם תציג את ההבדלים בצורה תמציתית:

תחום מזגן VRFמזגן מיני מרכזי
עוצמת הפעלה בחדר קטןמתאים את עצמו לגודל החדר מחייב הפעלה של כלל הבית
עמידות עמידות גבוה מאוד בסטנדרט של VRFעמידות בסטנדרט של מיני מרכזי
עוצמת רעש שקט ביותר בדרך כלל רועש
מחיר רכישהיקר יותר ביחס למזגן מיני מרכזי זול יותר ביחס למזגן VRF
צריכת חשמל צריכה נמוכה גם בהפעלה של כלל חדרי הביתצריכה גבוהה גם בהפעלה עבור חדר בודד

זה בטוח יעניין אותך

הצעת מחיר למזגן VRF

הצעת מחיר

הצעת מחיר מקצועית ללא התחייבות

מבצעים מיוחדים למזגן VRF

מבצעים

מחירים מיוחדים והטבות

למה אנחנו ממליצים על מזגן vrf

למה?

למה אנחנו ממליצים על מזגן VRF?

מערכות VRF

קיראו עוד על מערכות VRF

איך בנוי מזגן VRF?

מזגן VRF זה בעצם מערכת מיזוג הכוללת יחידה חיצונית שיש בתוכה מנוע, ומכלולים נוספים האחראים על הפקת הקירור או החימום. במקביל ליחידה החיצונית מותקנות בתוך הבית יחידות נוספות, בהתאם לצורך של כל חדר, ובהתאם לתוכנית המיזוג שתיבנה.

היתרון הגדול של מערכת מיזוג VRF זה הגמישות בהרכבת מגוון פתרונות מיזוג לכל אזור בבית. כך שהתוכנית יכולה להיות מותאמת גם לצורך באיכות מיזוג וגם לצורך של שמירה על עיצוב הבית. כמובן שכל יחידה שתתווסף לפנים הבית, עשויה להוזיל את עלויות החשמל בהנחה שתוכנית המיזוג הכללית בנויה בצורה נכונה. 

יחידות פנים שניתן להרכיב על מזגן VRF:

  • יחידות מיזוג נסתרות- יעיל לחדרים מוגדרים, עם צורך על שמירה על קו עיצוב נקי
  • מזגן עילי- מזגן רגיל
  • מזגן מיני מרכזי -יעיל במיוחד בחללים גדולים
  • קסטות – יעיל במרחב עסקי בדרך כלל, כמו מסעדות וכדומה.

קיראו עוד : איך בנוי מזגן VRF?

לפניכם תרשים המציג צורות חיבור שונות של מזגן VRF לפנים הבית

מה זה מזגן VRF?

יתרונות של מזגן VRF

רוב מערכות VRF  מציעות שליטה חכמה ומותאמת אישית, כך שניתן לקבוע טמפרטורות ומצבי פעולה שונים לכל יחידת פנימית בנפרד.

בדרך כלל מערכות VRF מתממשקות בצורה מעולה למערכות בית חכם, ומעניקות שדרוג משמעותי באיכות החיים. ניתן לשלוט על המזגן דרך שלט רגיל, דרך סמך פיקוד מרכזי, ודרך אפליקציה ייעודית, בהתאם לחברה שקונים, ולאפשרויות שהמזגן מגיע איתן. 

מערכות VRF הן מאוד חזקות. הן נועדות לתת מענה לאתגרים של חימום וקירור, בתנאי עבודה שונים, וביכולת עמידה בעומסים. כמו גם במצבי מזג אוויר קיצוניים.

במערכות כאלו מושקעים חומרים ואיכות ייצור גבוהים מהרגיל. ולכן ניתן לצפות בפרק חיים ארוך יחסית למערכות מיזוג אחרות. 

אורך חיים של מזגן VRF יהיה ארוך בצורה משמעותית יותר ממזגן רגיל. 

מערכת VRF מספקת שימוש שכמעט חף מתקלות. זה לא שאין תקלות, אלא שהן מופיעות בתדירות נמוכה בהרבה מכל מזגן אחר.

לדוגמא: על אף שמסתור הכביסה פתוח לאוויר החיצוני, בשל עומס פליטת החום על ידי המאווררים,  נוצרת שם מלכודת אוויר, שיוצרת טמפרטורה מאוד גבוה באזור היחידות החיצוניות. עומס החום מקשה מאוד על כלל המאווררים לעבוד במקביל. במקרה הטוב מלכודת החום תגרום לכל אחד מהיחידות לתת תפוקה חלקית, לצרוך יותר חשמל, והקצר את חיי המוצר. במקרה הפחות טוב יתכן שיחידות מסוימות הנמצאות במיקום החם ביותר, עשויות להגיע לידי שריפת שנאי, שריפת מנוע או שריפה של חלקים אחרים ביחידה.

 

היכולת לפעול במצבי קירור וחימום באותו זמן ובאותה מערכת מאפשרת למערכת VRF להתאים בצורה מיטבית לדרישות השונות של דיירי הבית והמרחב בהפעלת מערכת ממוקדת אחת.

הדבר יעיל ביותר בתקופות מעבר בהן בני הבית צורכים לסירוגין חום או קור במקביל.

הדבר עשוי להיות קריטי במקום בו יש דרישות טכניות המחייבות פעילות של שני מצבי קירור במקביל, כמו במבנים עסקיים שיש בהם אילוץ תעשייתי. 

שקט ועוד שקט זה מה שאתם צריכים.

מזגן או מצנן אוויר VRF מגיע עם יחידה אחת חיצונית בלבד. היחידה החיצונית מפיקה מינימום של רעש חיצוני. במקרה המקביל בו יש מספר יחידות חיצוניות, לדוגמא במזגן מיני מרכזי + יחידות מזגן עלי,  והן אינן מצטיינות בפעילות שקטה, מתקבל סך כללי של רעש שקשה להתעלם ממנו. 

זאת כבר מגמה בענף הבניה. הקצאת יחידת מסתור מצומצמת למזגנים. ולמה כי יש פתרון המכונה וי אר אף.

עד היום אם היו רוצים להפריד את הפעלת המיזוג של הסלון מהמיזוג של החדרים, היו מתקינים בדירת 4 חדרים, 4 מזגנים עליים או 3 מזגנים עליים ומיני מרכזי נוסף לסלון. לכל אחד מהמזגנים מצורפת יחידה חיצונית, שבדרך כלל יושבת במסתור הכביסה. בדירות גדולות יותר מתווספים עוד ועוד יחידות במסתור של הכביסה. הדבר נעשה מסורבל ולא אסטטי, מייצר רגש גדול, ופולט חום מאוד גבוה בחודשי הקיץ. ב VRF יש רק יחידה חיצונית אחת בלבד. והיא עושה את כל העבודה עבור כלל יחידות המיזוג שנמצאות בבית. 

בנוסף, עומס החום שנוצר במסתור הכביסה עשוי ליצור תקלות כפי שיכתב בסעיף הבא.

מערכות VRF משתמשות בטכנולוגיה Inverter המסתדרת אוטומטית עם צרכי החימום והקירור בזמן אמת. זה מפחית את פעולת המזגן כשאין צורך בהפעלתו במלואו, מה שיכול לחסוך אנרגיה.

בזכות היכולת להתאים בדיוק את תפוקת החום והקירור לצורך הנדרש, מערכות VRF יכולות לפעול בצורה יעילה מאוד, ולחסוך בחשמל רב.  ולכן הן ידידותיות לסביבה ומצטיינות ביכולת לחסוך באנרגיה.

כמו כן האוויר שמזגן וי אר אף מפיק הוא הרבה יותר נקי ומסונן. 

ישנם דגמים של מערכות VRF המאפשרות חיבור של יחידות פנימיות נוספות דרך צנרת גז (VRF-HR), ובכך אפשר להשתמש בחומרי גז מתקדמים במסגרת המערכת.

בענף התעשיה יש הרבה פעמים ביקוש לאיכות מאוד מאוד גבוהה, לצד הצורך התעשייתי לשינוי מצבי המיזוג, וגם להיות חסכוני. 

היכולת לייצר בו בזמן גם תפוקת חום וגם תפוקת קור מאותה המערכת זה יעיל מאוד וחסכוני מאוד. זה מגיע לשיא ביצועים כשיש צורך תעשייתי הדורש בו בזמן שני מצבי קישור קיצוניים זה מזה. לדוגמא ביקב שבו יש צורך לשמור על קור באזור של הסחורה, ובמקביל לחמם את אזור המשרדים.

הפתרון של VRF עשוי להיות מדוייק ויעיל. דוגמא נוספת, בחברה בה יש משרדים עם עובדים וסמוך להם יש חדר שרתים (מיחשוב) הדורש קירור מתמיד.  במקרה זה ניתן בקלות לנתב אוויר קר לחדר שרתים בו בזמן שמשתמשי המשרד יכולים להנות ממערכת חימום בהתאם לצורך המדוייק שמתאים להם.

סוגים של מזגני VRF

סוגBTU מקסימליתכונה
VRF MULTI40,000 BTUמתאים עד 5 יחידות קצה (5 חדרים)- ללא קופסת חלוקת צנרת
VRF MULTI BOX50,000 BTUקלאסי עד 5 יחידות קצה (5 חדרים)
MINI VRF80,000 BTUבדרך כלל עד 7-8 יחידות קצה (חדרים)
VRF תעשייתיללא הגבלהללא הגבלה
יחידות צ'ילריםללא הגבלהללא הגבלה

קבלו הצעת מחיר למזגן VRF

מזגנים במחיר מבצע

מזגן VRF

תפוקה 50,000 BTU

מזגן VRF BOX

תפוקה 50,000 BTU

מערכת VRF S

תפוקה 50,000 BTU

מזגן VRF מיני

תפוקה 50,000 BTU

מערכת VRF K

תפוקה 50,000 BTU

מזגן VRF / VRV

תפוקה 50,000 BTU

חברות מובילות שאנו עובדים איתם

מיצובישי VRF מזגן
תדיראן VRF מזגן
מזגן דייקין VRF
סמסונג VRF מזגן
אלקטרה VRF מזגן
מזגן אל ג'י VRF LG

תפריט נגישות